| Inside Area | 6,9 mm |
|---|---|
| People | 10 |
| Height | 3212 mm |
| Wall Height | 1200 mm |
| Timber | Pinewood |
| Wall Thickness | 44 mm |
| Floor Thickness | 18 mm |
| Roof | Bitumen shingles |
| Window Size LxW | 880 x 510 mm |
| Door Size | 780 x 1500 mm |
Our standard set includes:
- Floor panels
- Straight walls
- Roof covered with bitumen shingles
- Extendable standard chimney
- 4 Double glazed windows (2 opening)
- Door with the double glazed hexagon window
- wooden handle and the lock
- Central standard BBQ
- Table fitted around the BBQ
- 5 Benches (2 extendable for sleeping)
- Cushions for the benches
Grill Cabin 6.9 m²
$ 10566












