| Weight | 1100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2400 × 1200 × 2600 mm |
| Inside Area | 9,2 m² |
| People | 15 |
| Height | 2900 mm |
| Wall Height | 1200 mm |
| Timber | Pinewood |
| Wall Thickness | 44 mm |
| Floor Thickness | 18 mm |
| Roof | Bitumen shingles |
| Window Size LxW | 880 x 510 mm |
| Door Size | 780 x 1500 mm |
Our standard set includes:
- Floor panels
- Straight walls
- Roof covered with bitumen shingles
- Extendable standard chimney
- 3 Double glazed windows (1 opening)
- Door with the double glazed hexagon window,
- wooden handle and the lock
- Central standard BBQ
- Table fitted around the BBQ
- 5 Benches (2 extendable for sleeping)
- Cushions for the benches
Grill Cabin 9.2 m²
$ 11083






















