| Inside Area | 4,5 m² |
|---|---|
| People | 3-5 |
| Height | 2574 mm |
| Wall Height | 1200 mm |
| Timber | Pinewood |
| Wall Thickness | 44 mm |
| Floor Thickness | 19 mm |
| Roof | Bitumen shingles |
| Window Size LxW | 880 x 510 mm |
| Door Size | 700 x 1600 mm |
Our standard set includes:
- Floor panels
- Straight walls
- Roof covered with bitumen shingles
- Extendable standard chimney
- 3 Double glazed windows (1 opening)
- Door with the double glazed
- hexagon window, wooden handle and the lock
- Central standard BBQ
- Table fitted around the BBQ
- 3 Benches
- Cushions for the benches
Grill Cabin 4.5 m²
$ 7403








