| Construction Type | Timber frame |
|---|---|
| People | 4 |
| Rooms | 2 |
| Inside Area | 35,9 m² |
| Width | 8,8 m |
| Depth | 7,92 m |
| Height | 5,6 m |
| Timber | Pinewood |
| Wall Thickness | 44 mm |
| Roof Boards Thickness | 19 mm |
| Side Wall Height | 0,2 m |
| External Wall Surface | 153,9 m |
| Floor Board Thickness | 0.75 |
| Terrace Area | 0 |
| Warranty (months) | 60 |
A-frame 39
$ 51423















