| Construction Type | Timber frame |
|---|---|
| People | 4 |
| Rooms | 5 |
| Inside Area | 108,2 m |
| Width | 2,94 m |
| Depth | 7 m |
| Height | 5,7 m |
| Timber | Pinewood |
| Wall Thickness | 44 mm |
| Base Footprint | 5,8 m |
| Building Size WxL | 6,1 m |
| Roof Overhang | 4.25 |
| Roof Area | 316,9 m |
| Roof Boards Thickness | 19,05 mm |
| Side Wall Height | 0.8 |
| External Wall Surface | 81,9 m |
| Floor Board Thickness | 0.75 |
| Terrace Area | 61 |
| Balconies Area | 10,9 m |
| Warranty (months) | 60 |
A-Frame house built with high quality wood and insulation material.
A-frame-Moose
$ 30562














